آینده چه تصمیمی برای املاک ومستغلات دارد

پیشرفت روزافزون تکنولوژی وعرضه راهکارهای جدید، شکل زندگی انسان را به سرعت تغییر داده است، شاید پررنگ ترین نمود این اتفاق تغییر نقش تلفن های همراه در زندگی انسان ها از حدودو 10 سال پیش تا به امروز باشد. پدیده ای که روزی ابزاری تجملی و اسباب افتخار به شمار می رفت، امروز به عضوی جدانشدنی از زندگی ما بدل شده و آنچنان سهم مهمی درزندگی مان ایفا می کند که تصور سرکردن یک روز بدون آن، برایمان ناممکن است.

تکنولوژی هایی که چندان جدی گرفته  نمی شد،امروز نقشی جدی دراقتصاد دنیا و خصوصا درعرصه املاک و مستغلات پیدا کرده اند. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده   ( AR-VR )  دو بازیگر جدید این عرصه اند و سهم قابل  توجهی از این اقتصاد را به سمت خود معطوف می کنند. 

قلمرو املاک و مستغلات نیزازقاعده ی تغییروتحولات  مستثنی نیست و با ورود تکنولوژی های جدید، می رود تا خود رابرای تحولی بنیادین مهیا کند. تکنولوژی هایی که چندان جدی گرفته نمی شد، امروزه نقشی جدی دراقتصاد  دنیا خصوصا در عرصه املاک و مستغلات پیدا کرده اند. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده (AR-VR) دو بازیگر جدید این عرصه اند و سهم قابل توجهی ازاین اقتصاد را به سمت خود معطوف می کنند.

به گزارش CBINSIGHT فقط در سه ماهه ابتدای سال 2016 میلادی ، سرمایه گذاری درواقعیت مجازی  و واقعیت افزوده با افزایش 648 درصدی ، به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است . دفاتراملاک وفروشندگان ساختمان در سراسردنیا دست به کار شده اند تا تجربه افراد را در امر خرید دگرگون کنند و با ارائه خدمات نوآورانه، سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند و ازارزش افزوده ی آنها بی نصیب نمانند . این ارزش افزوده برای دست اندرکاران فعال دربازار ایران نیز مملوس شده است و هرروز، بیش از پیش شاهد ورود این گونه خدمات به بازار ساخت وساز هستیم.

امروزه با استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده می توانیم وارد تصاویر چاپ شده در کاتالوگ شویم و در آن قدم بزنیم. پلان های دو بعدی را به صورت حجم سه بعدی ببینیم. و ماکتی از پروژه ساختمانی را همواره در جیب خود داشته باشیم .این تکنولوژی ما را به فضایی دور از دسترس می برد و امکان قدم زدن در آن را برای ما فراهم می کند. برای این کار هیچ نیازی به تجهیزات گران قیمت نیست. همه این ها می تواند در گوشه ای از تلفن همراه ما قرار بگیرد . این موارد تنها بخشی امکاناتی اند که آینده دراختیار صنعت املاک و مستغلات قرار می دهد ، چرا که هرروز شاهد گشایش های جدید و عرضه ی محصولات کاربردی تری دراین زمینه هستیم.

 به طور کلی موارد زیر را می توان به عنوان اصلی ترین مزایای استفاده از AR-VR در صنعت املاک نام برد:

 –   صرفه جویی دروقت و هزینه به لحاظ کاهش نیاز به مراجعه حضوری

–    اعتماد و اطمینان درمخاطب  به جهت ایجاد دید و درک فضایی از پروژه

–    نمایش دستاورد های کسب شده و اقدامات صورت گرفته در ساختمان 

–    پاسخگویی به ابهامات و پرسش های مخاطب

–    ترفیع هویت برند با استفاده از تکنولوژی روز دنیا

–    افزایش قدرت تصمیم گیری خریدار

–    افزایش تاثیر گذاری و تسهیل یادآوری پروژه با ایجاد جذابیت و جلب توجه

–    صرفه جویی درهزینه ها نسبت به مدل های فیزیکی  (ماکت)

با تمام این اوصاف ، این تکنولوژی هنوز قدم های اول را با این صنعت برمی دارد. اگر شما هم در صنعت املاک و مستغلات هستید، اززمان عقب نمانید. با استفاده از AR-VR به مشتریان خود امکان تجربه ای را بدهید که تا امروز فرصت آن را نداشته اند.